Organizujeme anketu Česká hra roku 2016

13. 2. 2017

Společnost ARBOmedia, s.r.o. společně s TISCALI MEDIA, a.s. rozšířila svou působnost do oblasti eventů a stala se organizátorem prestižní ankety Česká hra roku.

Anketa vznikla v roce 2010, kdy ji založilo profesní vývojářské sdružení České hry a oceňuje nejlepší videohry vyvinuté v České republice.

Slavnostní večer spojený s předáváním cen se odehrál 10. února 2017 v pražském Divadle Bez zábradlí za účasti hostů z řad herních vývojářů, novinářů a obchodních partnerů. Role moderátorů se ujali herní novinář a moderátor Lukáš Grygar a populární youtuber Jirka Král.

V hlavní kategorii ankety Česká hra roku 2016 zvítězila hra Samorost 3 od studia Amanita Design. Nejlepší hrou roku pro mobilní platformy se stal titul Chameleon Run. Uspěly i hry Dark Train, Warfriends, Brány Skeldalu 3 a American Truck Simulator.

Generálním partnerem ankety Česká hra roku 2016 byla společnost Alza.cz. Partnery ankety byli AW Graph, Autodesk, Casual Connect, Zetko, ARBOmedia, TISCALI MEDIA a České hry. Mediálními partnery pak Games.cz, LEVEL, Radio Wave, Tiscali.cz, Booom.cz a Humr.cz.

Podle údajů organizátorů vzniklo v České republice v minulém roce 35 nových her, které si zahrálo více než 10 milionů hráčů z celého světa. Celkem se v ČR věnuje hernímu vývoji více než 1100 herních vývojářů ve 47 aktivních týmech.

Kompletní výsledky České hry roku 2016

Největší naděje – WarFriends, About Fun

Nejlepší audio doprovod – Samorost 3, Amanita Design

Nejlepší vizuální stránka – Dark Train, Paperash Studio

Nejlepší příběh – Brány Skeldalu 3: Sedm mágů, Napoleon Games

Nejlepší herní design – Chameleon Run, Hyperbolic Magnetism

Největší technologický přínos – American Truck Simulator, SCS Software

Mobilní hra roku 2016 – Chameleon Run, Hyperbolic Magnetism

PC a konzolová hra roku 2016 – Samorost 3, Amanita Design

Česká hra roku 2016 – Samorost 3, Amanita Design

Sín slávy českých her – František Fuka, Miroslav Fídler a Tomáš Rylek

O ARBOmedia, s.r.o.

ARBOmedia je přední interaktivní mediální zastupitelství poskytující služby v oblasti displej, video a mobilní reklamy. Jako součást vlastní reklamní sítě nabízí produkty založené na prověřených technologiích pro podporu efektivní komunikace on-line reklamy. V současné době spravujeme více než 55 webových projektů.

Organizujeme anketu Česká hra roku 2016arrow_back   Zpět na výpis